سروستان در یک نگاه

 
سروستان نامی آشنا، سرزمینی دیرپای و یکی از کهن‌ترین بخش‌های استان فارس است که در 80 کیلومتری جنوب‌ شرقی شیراز قرار گرفته است.

بــــــــر اساس شواهد موجود پیدایش و تکوین حیات اجتماعی در سروستان به گذشته باستانی به ویژه عصر ساسانی باز می‌گردد. وجود ده‌ها اثر معتبر تاریخـــــی و ظهور و درخشش مشاهیر علم و ادب در خطه‌ی سروستان، تجلی دیرینگی و عمق ریشه‌های فرهنگی و مدنی ایـــــن منطقه در تاریخ ایران زمین مــــــی‌باشد.

منطقه‌ی سروستان با حدود 000/55 نفر جمعیت از معدود شهرهای کشور است که از موقعیت ارتباطی ویژه‌ای برخوردار است. قرار گرفتن ســــــــــــــروستان در مسیر محورهای ارتباطی شرق –

غـــــرب و شمال – جنوب (در حال احداث) و دسترسی به استان‌ها و شهرهای بزرگ جنوبی و شــــــــــرقی و جزایر و بنادر خلیج فارس، ایــن منطقه را به حساس‌ترین گذرگاه  جنوب کشور مبدل ساخته است.

از لحاظ اقتصادی منطقه سروستان قطب بزرگ کشت محصولات باغی و زراعی همچون پسته و زیتون و ... مـــــی‌باشد و در کنار آن با توسعه و گسترش مـــــــــراکز صنعتی،  بهره‌برداری از منابع نفتی در آینده نزدیک، این منطقه به یکی از کانونهای عمده صنعت و انرژی کشور تبدیل می‌شود. همچنین عبور دو خط اصلی شبکه انتقال گاز سراسری  و شبکه فیبر نوری بر اهمیت این منطقه افزوده است. منطقه سروستان با وجود چشم اندازهای متنوع طبیعــــــی و آثار تاریخی معتبر جهانــــــــی همچون کاخ ساسان،  مقبره شیخ یوسف و پیر رباط و ...

یکی از پایگاههای عمده جلب توریست داخلی و خارجی به شمار می‌رود.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1391-2-12 10:24        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ